Blog

Data artykułu: 2017-02-10 21:20:55

Zgroza firm spedytorskich czyli transport kręgów blachy

Transport w branży metalowej to bardzo ważna, ale i często bagatelizowana kwestia, z którą mierzą się producenci, klienci docelowi i dostawcy. Podczas naszej pracy wielokrotnie mogliśmy oglądać poważne uchybienia przy zabezpieczaniu ciężkich i wielko-gabarytowych ładunków metalowych. Niejednokrotnie widzieliśmy również tragiczne w skutkach konsekwencje, które powodowało nieprofesjonalne podejście do transportu kręgów blachy.

W tym tekście podzielimy się naszym doświadczeniem i opowiemy Państwu o wymaganiach transportu kręgów blachy oraz o możliwych sposobach jej transportu. Zapraszamy do lektury i życzymy Państwu nie tylko taniego i szybkiego, ale również BEZPIECZNEGO transportu rolowanej blachy i innych materiałów metalowych.

Wymagania związane z bezpieczeństwem transportu kręgów blachy są bardzo wysokie

Transport kilku tonowych kręgów blachy to bardzo niebezpieczny proces. W przypadku wypadku i uchybień ze strony zabezpieczenia towaru istnieje wysokie zagrożenie zdrowia i życia nie tylko kierowcy, ale również osób postronnych.

kręgi blachy fabryka
źródło zdjęcia: tvitv.pl

Ilość przypadków, w których metalowe kręgi wypadły z pojazdu i wgniotły samochody osobowe w ziemię, można mnożyć w nieskończoność. Przykładem podobnej sytuacji może być niedawny wypadek na jednym z łomżyńskich rond, w którym 11-tonowy krąg blachy wypadł z jadącego TIRa. Więcej o wypadku tutaj. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak łatwo wyobrazić sobie, jakie skutki mogłoby mieć to zdarzenie dla osób znajdujących się w pobliżu. Oczywiście winne były nieprawidłowe zabezpieczenia i niedostateczne przyłożenie uwagi i środków do prawidłowego zamocowania ładunku.

Kilka lat temu nasz współpracownik uczestniczył w podobnym wypadku. Jadąc drogą ekspresową z Warszawy do Łodzi, cudem uniknął wypadku spowodowanego przez pojazd ciężarowy, który wiózł stalowe pręty. Jeden z prętów wydostał się spod zabezpieczeń i na koleinach wypadł z naczepy. Na szczęście nasz współpracownik wykazał się szybkim czasem reakcji i w porę ominął lecący ciężki kawał metalu.

 

Szczęśliwie ilość tego typu wypadków rokrocznie maleje. Obecnie w naszym kraju rośnie świadomość spedytorów, klientów oraz producentów korzystających z transportu rolowanej blachy, oraz innych wielkogabarytowych i ciężkich artykułów metalowych.

kręgi blachy policja

źródło zdjęcia: tvitv.pl

Zajmijmy się transportem samych kilkutonowych kręgów blachy – to właśnie z nimi firmy transportowe mają największe problemy. Co determinuje tak wysokie niebezpieczeństwo transportu kręgów rolowanej blachy? Przede wszystkim niewielka powierzchnia styku z podłożem oraz ogromna bezwładność, na którą składają się ich wymiary, kształt i waga.

Sposoby transportu rolowanej blachy

W całej swojej karierze widziałem blisko 20 różnych amatorskich sposobów na „zabezpieczenie” kręgów blachy. Całe szczęście na rynku obserwujemy coraz większe znaczenie standardów bezpieczeństwa związanego z transportem tego typu ładunków. Kilkudziesięcio stronicowe opracowania określające transport to standard na zachodzie, u nas, póki co miła odmiana.

blacha dźwig

źródło zdjęcia: tvitv.pl

Nie mogę być jednak aż tak krytyczny w stosunku do naszego rozwijającego się transportu. Obecnie podstawowym sposobem przewozu stali w kręgach jest korzystanie z naczep Coilmulde. Tylko takie naczepy gwarantują maksymalne bezpieczeństwo transportu dużych kręgów blachy. Potwierdzają to dziesiątki profesjonalnych firm i ekspertów.

Istnieje również inna metoda. Jeżeli rolowana blacha posiada mniejsze gabaryty, wówczas jej transport może odbywać się na specjalnych paletach. To rozwiązanie jest o wiele bardziej popularne. Niestety nie każdy ładunek – wbrew woli firm transportowych nieposiadających Coilmulde – jesteśmy w stanie przewieźć na palecie.

kręgi blachy dźwig

źródło zdjęcia: tvitv.pl

Podstawowymi zabezpieczeniami kręgów stali są pasy oraz łańcuchy. Niektóre firmy określają dokładne dokumentacje techniczne związane z transportem, w których wyróżniają siłę naciągnięcia pasów, ułożenie towaru oraz dokładne rysunki techniczne. Niestety wiele mniejszych i mniej zorientowanych firm spedycyjnych i klientów końcowych nie przestrzega tak precyzyjnie określonych zasad transportu towarów w branży metalowej.

Dlaczego warto przykładać uwagę do specyfikacji technicznej i warunków transportu? Uchybienia mogą sporo kosztować zarówno producenta, jak i firmę transportową. Dosyć niedawno spotkałem się z ciekawą sytuacją, gdy klient docelowy określił warunki transportu rolowanej blachy, a spedytor ich nie dopełnił. Klient nie przyjął transportu, a dodatkowe koszty obciążyły budżet firmy transportowej.

Data artykułu: 2017-02-04 13:39:35

Jak najskuteczniej pozyskać klienta w branży metalowej

Pozyskiwanie klientów w branży metalowej rządzi się nieco odmiennymi prawami niż zdobywanie kontrahentów w innych sektorach rynku. Początkujące firmy często wiedzione są na manowce nietrafionych i błędnych decyzji. Pamiętajmy, że niepożądane jest zarówno zaniedbanie, jak i przeoptymalizowanie działań umożliwiających docieranie do potencjalnych klientów. Poruszając kwestię najskuteczniejszego pozyskiwania klientów w branży przemysłu metalowego w Polsce, konieczne jest:

1. Podjęcie tematu kanałów dotarcia do kontrahentów;
2. Stosowania dobrych praktyk;
3. Utrzymywania relacji biznesowych.

Druty

Zapraszam Cię do przeczytania naszego krótkiego poradnika zdobywania klientów. Sprawdź, jak znaleźć odbiorców na produkty z branży metalowej, tj.: rury i profile rurowe, odlewy, pręty, czy druty.

Kanały dotarcia do kontrahentów w branży metalowej

Internet to bezsprzecznie potęga i morze informacji. Warto pamiętać jednak, że branża metalowa w naszym kraju podchodzi do tego medium nieco z dystansem. Wciąż najpopularniejsze są kontakty bezpośrednie: prezentowanie oferty przez przedstawicieli, czy handlowców. Charakterystyka branży metalowej powoduje, że bardzo dobrze ma się również kontakt telefoniczny, który utrzymuje się na stałym poziomie popularności.

O ile kontakt przez sieć jest mało popularny, o tyle do gromadzenia baz klientów Internet nadaje się wyśmienicie. Warto skorzystać z potęgi sieci do stworzenia bazy firm z regionu, a następnie poszerzyć ją o dalsze obszary.

klienci internet metale

Gdy mamy już solidną bazę firm z lokalnego sektora metalowego, warto rozpocząć kampanię przedstawiającą ofertę i promującą swoje przedsiębiorstwo w świadomości potencjalnych kontrahentów. Można osiągnąć to poprzez:

Stworzenie spersonalizowanej kampanii mailingowej prezentującej ofertę w sposób atrakcyjny i intrygujący. Warto przyłożyć się do wysyłanych mailingów, ponieważ mogą okazać się one podstawową formą prezentowania swojej firmy.

Marketing przez telefon.  Jest to niejednokrotnie kontynuacja mailingów. Po wysłaniu oferty za pośrednictwem maila zwykle odczekuje się kilka dni na reakcję. Gdy reakcja nie nastąpi, wówczas warto zaprezentować ofertę prętów stalowych, kształtowników kwadratowych, czy odlewów telefonicznie. Forma ta narażona jest na największą dezaprobatę, dlatego nie należy przesadzać z marketingiem telefonicznym, a jego wydźwięk powinien odznaczać się możliwie małymi znamionami spamu i natręctwa.

telefon klient profile

Najskuteczniejszą metodą pozyskiwania klienta jest kontakt bezpośredni. Uzyskuje największą aprobatę klientów, a bezpośrednie spotkania twarzą w twarz zwiększają szansę sfinalizowania transakcji – co w przypadku kampanii mailingowej i telefonicznej nie jest oczywiste.

 

Marketing szeptany. Stara i również nieco pogrzebana moralnie forma promocji firmy; jej usług i produktów. Dzięki rozpowszechnianiu informacji o swoim przedsiębiorstwie na lokalnych i globalnych forach tematycznych trafimy do znacznie szerszego grona potencjalnych odbiorców. Warto jednak rozróżnić marketing szeptany od zwykłego spamu na forach – ten drugi nie niesie za sobą żadnych dobrych skutków.

Warto prosić klientów o ocenę jakości świadczonych usług, dostarczanych produktów i obsługi ze strony firmy. Dzięki pozytywnym opiniom na popularnych forach tematycznych z branży metalowej, czy portalach (np. Opineo) firma uzyskuje pozytywną reputację.

dłoń kontrakt profile

Najważniejszym elementem spotkania biznesowego jest jego zakończenie. Spotkanie musi zakończyć się konkretnymi ustaleniami, planem działania i jasną decyzją. Dzięki tym elementom zdecydowanie łatwiej będzie doprowadzić transakcję do skutku, w przeciwnym wypadku spotkanie można uznać za nieudane.

Kluczowe aspekty, na jakie należy zwrócić uwagę przy zdobywaniu klientów w branży metalowej

Do dwóch najważniejszych elementów, na które powinniśmy bezwzględnie zwrócić uwagę, należą: obsługa, dopasowywanie produktu oraz utrzymywanie relacji z pozyskanymi już klientami.

Obsługa

Miła obsługa procentuje w każdej branży i sektorze. Odpowiedni szacunek do klienta oraz dbanie o jego dobro są niezbędne do wytworzenia prawidłowych relacji biznesowych. Klient obrażany lub zaniedbywany bardzo szybko zrezygnuje z naszych usług i przejdzie do konkurencji. Na jakość obsługi wpływają również elastyczność i szybkość działania.

Dopasowanie produktu


Nikt nie lubi, gdy oferuje mu się produkt, którego nie potrzebuje. Prezentowanie produktu niespełniającego wymagań klienta spotka się z jego dezaprobatą.

Przy prezentowaniu swojej oferty i nawiązywaniu kontaktu z klientem, niezbędne jest wstrzelenie się w jego potrzeby. Przed ofertowaniem, warto zdobyć się na inteligentny research (badania). Dowiedzenie się, jakie klient ma problemy i potrzeby, które Twoja firma może rozwiązać, będzie kartą przetargową prezentowanej oferty.

dopasowanie produktu profile stalowe

Utrzymywanie relacji

Nie chodzi tu o regularne spamowanie klienta ofertą, zmianami w strukturach firmy lub tworzeniem zbędnych relacji. Utrzymywanie zdrowej i procentującej relacji opiera się na upewnianiu się o sezonowych potrzebach klienta oraz sporadycznym – lecz mającym miejsce – wysyłaniu aktualizowanej oferty.

Specyfiką branży metalowej jest fakt, iż większość raz zdobytych klientów staje się klientami stałymi. Warto więc umieć pozyskać i utrzymać wiążącą biznesową relację.

Data artykułu: 2017-01-21 19:23:10

Koniecznie przeczytaj o serwisie Metal4market.eu

Serwis Metal4Market jest odpowiedzią na znaczne rozdrobnienie branży metalowej. Charakterystyka naszej aplikacji umożliwia skupienie branży w jednym miejscu. Pojawianie się ogłoszeń na lokalnych forach, stronach aukcyjnych, portalach branży metalowej czy innych niszowych miejscach w sieci powoduje, że wiele zainteresowanych firm zwyczajnie nie jest w stanie dotrzeć do poszukiwanych produktów. Taki stan rzeczy mocno osłabia przemysł metalowy w Polsce.

Osoby oferujące swoje towary na rynkach lokalnych również miewają problemy ze znalezieniem odbiorców. Dzięki analizie i obserwacji rynku i sektora metalowego powstał funkcjonalny i prosty serwis, który oddajemy w Twoje ręce.

Nasza darmowa aplikacja umożliwia samodzielne zamieszczanie i przeglądanie ogłoszeń. Oferowanie swoich produktów na Metal4Market jest szybkie i darmowe. Gwarantujemy pełne wsparcie dla nowych i stałych użytkowników.

Czym jest serwis Metal4Market?

Metal4Market to darmowy serwis ogłoszeniowy skupiający się na unifikacji rynku ogłoszeniowego branży metalowej. Nasz portal ma charakter aukcyjny. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wystawianego w ogłoszeniu produktu, możesz o tym poinformować sprzedającego dzięki opcji „kup teraz” lub licytować ich wartość wraz z innymi użytkownikami serwisu.

Taka forma przyjazna jest zarówno sprzedającym, którzy otrzymają możliwie najlepszą cenę za oferowane produkty, jak i kupującym, którzy uzyskują dostęp do setek ogłoszeń z kraju i zza granicy.

Nasz portal ma międzynarodowy charakter. Blisko 45% odwiedzin pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, 30% z Polski, 10% z Rosji, a 5% z innych części świata. Dzięki obecności na międzynarodowych rynkach oferujemy dziesiątki produktów w atrakcyjnych cenach od potentatów rynku metalowego.

Przyświecającym nam celem było stworzenie miejsca aktywizującego użytkowników. Dzięki temu szczegóły poszczególnych aukcji pozostają do wglądu innych użytkowników. Sprzedający unikają konieczności odpowiadania na te same pytania, a kupujący uzyskują maksymalną ilość informacji związanych z ogłoszeniem.

Dla kogo serwis Metal4Market?

Serwis Metal4Market przeznaczony jest zarówno dla przedsiębiorstw z branży metalowej, jak i osób niezwiązanych z branżą. Wspieramy każdą grupę korzystającą z naszego serwisu. U nas znajdziesz interesujące Cię materiały i półprodukty w atrakcyjnych cenach.

Jakie produkty znajdziesz na portalu Metal4Market? W zasadzie każdy półprodukt i produkt z sektora metalowego, taki jak np. odlewy stalowe, różnego rodzaju pręty stalowe – okrągłe, jak i kwadratowe. Wśród ogłoszeń pojawiających się na naszej witrynie bez trudu wybierzesz interesujące Cię odkuwki stalowe, kształtowniki kwadratowe, czy najróżniejsze blachy.

Nasza aplikacja jest również doskonałym sposobem na promocję firmy. Umożliwiamy aktywne promowanie marki oraz jej produktów. Dzięki wyróżnianiu ogłoszeń, programom partnerskim oraz umieszczaniu reklam firm, jesteś w stanie zadbać o wizerunek Twojego przedsiębiorstwa. Pomagamy również w nawiązywaniu kontaktów z kontrahentami – wykonujemy maile oraz telefony do potencjalnych klientów.

Metal4Market to bezpieczny serwis. Gromadzone przez nas dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w aspektach funkcjonowania serwisu. Dokładnie określa to nasz regulamin – zachęcamy do jego przeczytania.

Gwarantujemy Ci, że wprowadzone do systemu dane osobowe są chronione w pełnym aspekcie i na każdym poziomie dostępu. Serwis Metal4Market posiada szereg zabezpieczeń chroniących przed nieautoryzowaną manipulacją oraz wykradaniem Twoich informacji.

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu bezpiecznego miejsca, w którym zaoferujesz swoje towary – nie mogłeś trafić lepiej. Jeśli jesteś kupującym i poszukujesz rzetelnego serwisu współpracującego ze zweryfikowanymi ogłoszeniodawcami – serdecznie zapraszamy do skorzystania z Metal4Market.

Dlaczego warto skorzystać z Metal4Market?

Istnieje wiele korzyści wynikających z oferowania i kupowania produktów za pośrednictwem naszego portalu. Pozwól nam je zaprezentować. Metal4Market to:

  1. Prosty system licytacji produktów;
  2. Uproszczona rejestracja zajmująca niecałe 5 minut;
  3. Międzynarodowy i ogólnopolski charakter aplikacji;
  4. Pełne wsparcie dla użytkowników;
  5. Rozbudowane funkcje promocji ogłoszeń i firm;
  6. Ułatwienie pozyskiwania klientów;
  7. Możliwość tłumaczenia ogłoszeń i treści z języka polskiego na angielski;
  8. Tworzenie pomostu komunikacyjnego między użytkownikami z innych krajów.

Masz pytania? Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami, spójrz na funkcjonalność serwisu, sprawdź nasz regulamin. Jeżeli nadal masz wątpliwości – zadzwoń lub napisz do nas maila. Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy w promocji firmy lub znalezieniu ogłoszenia. Sprawdź nasz portal branży metalowej i daj się zaskoczyć.

Data artykułu: 2016-02-14 08:59:13

Innowacje w sektorze rur i profili rurowych

Jak pisze w swojej pracy  Anna Górniak z AGH pt.”Innowacyjna metoda produkcji grubościennych rur o małych średnicach ”, głównymi czynnikami, które wpływają na rozwój i decyzje związane z inwestycjami  w sektorze rur i profili rurowych są:

1. Wymagania rynku wysokiej jakości i niskich cen oraz nowych cech użytkowych stalowych wyrobów hutniczych
2. Zmniejszenie kosztów wytwarzania, poprzez zmniejszenie operacji technologicznych, jednostkowego zużycia energii oraz materiałów pomocniczych
3. Zmniejszenie kosztów inwestycyjnych, poprzez zmniejszenie urządzeń głównych i pomocniczych
4. Zmniejszenie pracochłonności i kosztów magazynowania półwyrobów
5. Zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko
6. Zwiększenie uzysku

Ważnymi elementami  na drodze do pełnego rozwoju w sektorze rurowym jest możliwość zaangażowania się na wczesnym etapie w definicje produktu, projektowanie, analizę wykonania oraz dalszy rozwój.

Wymagana jest wiedza ekspercka w doborze materiałów i ich stosowania w połączeniu z głębokim zrozumieniem procesów produkcji rur i profili rurowych dopasowanego do konkretnych wymagań technicznych.

• Proces projektowania i rozwoju powinien być w pełni zintegrowaną częścią procedur jakości systemów.
• Programy badań i rozwoju produktów rur i profili rurowych powinny być zarządzane na poziomie strategicznym w spółce, w konsekwencji powinny dostarczać rezultaty (produkt) w oparciu o wymogi narzucone przez rynek oraz opinie klientów.

Proces rozwoju produktu rur i profili rurowych

Data artykułu: 2015-12-13 20:14:03

Giełda na London Metal Exchange

London Metal Exchange jest najbardziej płynnym rynkiem metali przemysłowych na świecie. Ponad 80% światowego niezależnego biznesu wymiany online odbywa się na rynkach brytyjskich, co równa się $ 14,9 biliona dolarów, 4 mld ton i 177 mln partii w 2014 r. Obrót na LME często przekracza produkcję metalowych świata. Każdy, kto chce być znaczącym graczem i mieć wpływ na ceny metali, handluje na LME Ceny wskazane na platformach handlowych są wykorzystywane przez Przemysł jako globalne ceny metali. Wszystkie kontrakty na LME notowane są w partiach - które różnią się rozmiarami od 1 do 65 ton, w zależności od podstawowego metalu - i są wyceniane w dolarach amerykańskich.

Powrót

Popularne ogłoszenia


Rury stalowe półowalne 30x10 - Metalplanet


Rury stalowe półowalne 30x10 - Metalplanet

Sprzedam rury stalowe czarne półowalne

1. Grubość ścianki - 1,2 mm
2. Wysokość - 30 mm
3. Szerokość - 10 mm

May również inne rozmiary rur półowalnych np. grubość ścianki 2mm, hxb - 40x30

więcej na www.metalplanet.pl

zobacz wiecej